Běžkařské tratě

Krušné hory jsou v zimě ideální pro běžkování. Stovky a stovky běžkařských tras se v sezóně zaplní turisty, kteří si užívají aktivní pohyb, čerstvý vzduch a nádherné výhledy.

Protože pohoří tvarem připomíná spíš náhorní plošinu, je pro běžkování jako dělané. Terén není příliš členitý a když zvolíte kratší trasu, můžete se na výlet na běžkách vydat s celou rodinou. Milovníkům dobrodružství na dlouhých trasách komplikují život studené větry, kvůli kterým je třeba počítat se zamračenou oblohou, větrem a náledím. Na druhou stranu i taková drsná romantika má něco do sebe.

Vybrané běžkařských trasy:

Krušnohorská magistrála

Dálková trasa spojující všechny nejvyšší krušnohorské vrcholky včetně Klínovce. Sníh je zde pravidelně upravován do široké stopy, a tak je cesta vhodná pro klasické běžkování i takzvané bruslení. Po cestě budete míjet několik obcí s možností ubytování a občerstvení.

Boží Dar

Okolí Božídarského Špičáku je skutečným rájem pro běžkaře. V zimní sezóně je zde udržována síť lyžařských stop, rozbíhající se do všech stran. Celkem můžete vybírat z takřka stovky běžkařských cest. Milovníci sjezdového lyžování ocení zimní ski areály v blízkosti.

Bouřňák

Zimní středisko Bouřňák láká lyžaře především na sjezdovky, ale za zmínku jistě stojí i zdejší běžkařské tratě, táhnoucí se v celkové délce sedmdesáti kilometrů. Sport Centum Bouřňák nabízí lyžařský běžecký stadion se zázemím pro rekreační lyžaře i závodníky.

Vybrané půjčovny běžeckých kompletů:

Čáda (Boží Dar), ski areál Neklid, ski areál Klínovec sever

telefon: +420 474 396 209, +420 721 261 083
e-mail: jpksportmax@volny.cz

Ski areál Novako, Boží Dar

telefon: +420 353 815 000, +420 775 157 344
e-mail: novako@novako-ski.cz

Nové Hamry

telefon: +420 353 825 202
e-mail: info@skirent-nanka.com

Víte že…

Víte, že Boubínský prales nebyl po tisíciletí tknut lidskou rukou a dnes slouží jako jedinečná vědecká laboratoř?