Další sportoviště

V zimě jsou Krušné hory rájem lyžařů, ale ani v létě nepřijdou milovníci sportu zkrátka. Oblast nabízí nepřeberné množství možností, jak strávit dovolenou aktivně a s pohybem. Kromě pěší turistiky, cyklistiky a vodních radovánek čeká návštěvníky řada sportovišť. Můžete si zahrát golf nebo squash, vyzkoušet hitovku posledních let Nordic Valking, zastřílet si z luku, projet se na koni, nebo zažít dobrodružství při paraglidingu. Široký výběr sportovních aktivit a oblíbených víkendových pobytů naleznete na www.horyaktivne.cz.

Výběr sportovišť:

Golfová hřiště

Golf Resort Karlovy Vary (www.golfresort.cz) – jedno z nejlepších golfových hřišť Česka, vůbec nejstarší na našem území (založeno 1904). Hřiště je perfektně udržované a klub nabízí nadstandardní služby. V Karlových Varech se v průběhu let odehrálo několik významných golfových turnajů. Vzhledem k tomu, že hřiště se vlní po lukách i lesích, jsou na hráče kladeny celkem vysoké nároky. Terasa u klubovny skýtá krásný rozhled a občerstvit se můžete i ve stylovém dřevěném srubu. Gastronomické zážitky ze zdejší restaurace jsou z těch, na které se nezapomíná.

Golf Club Sokolov (www.golf-sokolov.cz) – původně jednotvárná měsíční krajina v okolí Sokolova se změnila v úžasné golfové hřiště, které má ambice stát se jedním z nejlepších v Česku. Hřiště je součástí sportovně rekreačního areálu, jehož součástí je také přírodní vodní nádrž Michal. Najdete zde i restauraci.

Golf Club Libouchec (www.gclibouchec.cz) – hřiště citlivě umístěné do jedinečné krajiny CHKO Labské pískovce, asi 10 km západně od Děčína. Ke hře není potřeba Zelená karta, a tak si tu zahrají nejen profesionálové!

Golfové hřiště Barbora (www.golfbarbora.cz) – devíti-jamkové hřiště plné vodních nádrží a potůčků, asi 10 km západně od Teplic.

Jezdectví

Farma Klíny (tel. +420 603 205 926) – farma zaměřená na chov koní, ovcí a koz (domácí výroba sýra, akce pro děti – „seznámení s kozou“), asi 10 km severně od Litvínova. Součástí areálu je stylová hospůdka.

Ranč Oáza Výsluní – Kýšovice (tel. +420 474 695 045) – jízda na koni, chov daňků a jelenů, asi 10 km západně od Chomutova. Možnost ubytování.

Squash a další

Squashcentrum Chomutov (tel. +420 474 625 475) – sportovní areál nabízí krom hřišť na squash další wellness programy, posilovnu, indoor cycling, jógu, břišní tance saunu a solárium.

Centrum Squash Mariánské Lázně (tel. +420 354 622 462)

Víte že…

Víte, že Špičák v Jizerských horách je dějištěm mezinárodních slalomářských závodů? Právě tady máte navíc zaručeno, že na lanovku nebudete nikdy čekat déle než deset minut.