Vodní sporty

Krušné hory mají co nabídnout také milovníkům vodních radovánek. V letním období se po pěších či cyklovýletech do přírody můžete osvěžit ve venkovních koupalištích, kterých je v oblasti bezpočet (např. Merklín, Ostrov, Tatrovice, Prunéřov, důl Barbora a další). Některá jsou dokonce volně přístupná. Vodní plochy se liší vybaveností; někde naleznete spíše přírodní atmosféru, jinde nechybí sprchy, stánky s občerstvením a sportoviště. Zábavu pro celou rodinu nabízí aquaparky s tobogány, můstky, vířivkami a divokými řekami. Příznivce adrenalinu nadchne řeka Ohře, která je vhodná pro vodáky. V zimě se vydejte do krytých bazénů.

Výběr nejlepších areálů, kde se můžete věnovat vodním sportům:

Aquaparky

Most (tel. +420 476 127 842) – venkovní a krytá část na místě někdejšího termálního koupaliště. Pod širým nebem naleznete tři bazény s řadou vodních atrakcí: vodním hradem, dělem, stříkacími bójemi, hracími fontánkami, vodním hřibem, vodní chobotnicí a třídráhovou skluzavkou. Uvnitř plavecký bazén, dva tobogány, skluzavky, masážní trysky, lezecká síť nad vodou, chrliče a brouzdaliště pro děti. Součástí areálu je fitness centrum, solárium, sauna a restaurace.

Klášterec nad Ohří (tel. +420 777 100 819) – venkovní areál s velkým plaveckým bazénem. Dále dětské bazény, dva tobogány, skluzavky, skokanský můstek, vířivka, bublinkový rošt a vodní atrakce na ostrůvku „hřib“. Součástí areálu jsou sportoviště pro plážový volejbal, stolní tenis, plážový fotbal, streetball, minigolf a trampolíny.

Bazény a koupaliště

Karlovy Vary (tel. +420 359 001 111) – termální bazén v lázeňském sanatoriu Thermal, který slouží nejen hostům hotelu, ale i veřejnosti. V areálu dále naleznete fitness centrum, saunu, solárium a Wellness Studio, které nabízí nejrůznější masáže.

Nové Hamry (tel. +420 353 220 846) – krytý bazén v Nových Hamrech asi 20 km severně od Teplic. Protiproud, vířivá vana.

Potůčky (tel. + 420 353 820 197) – krytý bazén v Potůčkách asi 10 km západně od Božího Daru.

Chomutov (tel. +420 474 651 154) – městský areál s krytým bazénem, skokanskou věží. dětským bazénem, saunou, soláriem, fitness centrem, tělocvičnou a restaurací. Součástí nabídky jsou plavecké kurzy, rehabilitace a masáže.

Horní Litvínov (tel. +420 476 731 196) – areál s krytým bazénem v Litvínově nabízí skokanskou věž, páru, venkovní terasu, půjčovnu plaveckých pomůcek a prodejnu. Možnost občerstvení.

Sokolov (tel. +420 352 627 474) – krytý areál v Sokolově s bazénem, chrliči vody, dvěma tobogány, dvěma whirlpooly a parními komorami. Dále dětský bazének s vodními atrakcemi a skluzavkou.

Víte že…

Víte, že kousek na jihozápad od Prahy nalezte hned několik významných hradů? Krom slavného Karlštejna, v němž bývaly uloženy korunovační klenoty, můžete navštívit Křivoklát, Žebrák a Točník.